Czwartek, 13 kwietnia 2023
Przychód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie polskiej psychiatrii dziecięcej

Z inicjatywy ImpactCEE w Polsce ukazują się właśnie „Bajki” Natalie Portman w przekładzie Michała Rusinka.

Firma jest organizatorem Impact’23 – kongresu gospodarczo-technologicznego, który odbędzie się w maju, a jej gościem będzie właśnie gwiazda Hollywood. Wśród zaproszonych gości znajdą się autor „Czarnego łabędzia” Nassim Nicholas Taleb, Anda Rotenberg, David Wengrow, autor bestsellerów “New York Timesa” czy Tomasz Stawiszyński.

Decyzją ImpactCEE całkowity przychód ze sprzedaży „Bajek” zostanie przeznaczony na wsparcie polskiej psychiatrii dziecięcej w ramach programu realizowanego przez Fundację TVN.

Książkę „Bajki” Natalie Portman można kupić na Allegro. Książka wystawiona jest w ramach Allegro Charytatywni.

Natalie Portman jest jedna z najpopularniejszych amerykańskich aktorek, laureatką Oscara,  ale też aktywistką walczącą o prawa kobiet i wspierającą organizacje pomagające osobom w kryzysach humanitarnych. Autorką książki dla dzieci została w 2021 roku, kiedy w USA ukazał się zbiór opowiadań „Natalie Portman’s Fables”.

Aktorka prowadzi na Instagramie konto Natalie’s Book Club. Jak informowaliśmy niedawno, zachwyciła się twórczością Olgi Tokarczuk i przeprowadziła z nią rozmowę.

„Bajki” to trzy klasyczne przypowieści w interpretacji Natalie Portman, która do znanej treści dodaje elementy nowoczesnego, otwartego i tolerancyjnego świata. Sama Natalie tak mówi o motywacji do napisania książki:

Kiedy na świecie pojawiły się moje dzieci, zaczęłam pisać opowiadania, które miały pomóc im zrozumieć świat i pokazać, jakie wartości są dla mnie ważne. Te klasyczne opowieści mają wspaniałe przesłania (ciężka praca się opłaca, wytrwałość i zapał wygrywają z pychą i pośpiechem, obfitość może być niebezpieczna) i są świetnymi sposobami na przedstawienie historii i morałów, które znamy i lubimy, ale również świata, w którym nie występują już stereotypy. Chciałabym, żeby moje bajki były bezpiecznym miejscem, gdzie nie wartościuje się, nie ocenia, akceptuje inność, różnorodność, a przy tym, żeby były zabawne. Mam nadzieję, że te opowieści spodobają się Wam i Waszym dzieciom.

Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN, zachęca:

Czytanie książek dzieciom, pokazywanie im przez nie świata jest ogromnie ważne. Książki wzbogacają i kształtują nas jako ludzi i społeczeństwo. Dochód ze sprzedaży bajek napisanych przez Natalie Portman to pomoc dla chorych dzieci. Dziękuję ImpactCEE oraz serwisowi Allegro za realizację tej szczytnej inicjatywy. Czytajmy książki.

 

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Impact CCE