Wtorek, 26 września 2017

Pisarz i publicysta Jacek Bocheński został laureatem Nagrody im. Norwida “Dzieło życia”.

Nagrodę im. Norwida w dziedzinie literatury przyznano poecie i dziennikarzowi Dariuszowi Susce za tom poetycki “Ściszone nagle życie” (wyd. Znak).

Nagrodę w dziedzinie muzyki odebrał kompozytor, muzyk, klarnecista Paweł Mykietyn, którego kapituła uhonorowała za operę “Czarodziejska Góra”, której prapremiera odbyła się w 2016 r. podczas festiwalu Warszawska Jesień.

W dziedzinie teatru nagrodą im. Norwida uhonorowano reżysera i aktora Macieja Prusa za spektakl “Madame de Sade” w Teatrze Narodowym w Warszawie. Prus był nieobecny na gali, gdyż prowadzi próby do nowego spektaklu w Opera Nova w Bydgoszczy.

Pamiątkowe statuetki i dyplomy laureatom wręczyli marszałek Struzik i przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski. Doroczne Nagrody im. C. K. Norwida są przyznawane od 2002 r. w czterech kategoriach: literatura, sztuki plastyczne, muzyka i teatr. W 2005 r. powołano kapitułę Nagrody im. Norwida “Dzieło życia” przyznawanej “za całokształt twórczości”. W ub. roku jej laureatem był Jan Kobuszewski. Organizatorem uroczystości i fundatorem nagród jest Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury.