Piątek, 8 stycznia 2021
Platforma Dystrybucyjna Wydawnictw w 2020 roku

– Rok 2020 zakończymy kolejny raz największym wynikiem. Będzie to przychód na poziomie powyżej 18 mln zł i powyżej miliona sprzedanych książek – przekazał Bibliotece Analiz Adam Nowicki, prezes zarządu spółki PDW. – Ten wynik jest o 20 proc. wyższy niż zeszłoroczny, kiedy przychód wyniósł 15,4 mln zł. Wynik roku 2020 nie jest wyłącznie zasługą pandemii, bo w poprzednich latach wzrosty były podobne. Dodajmy jeszcze, że handel książką elektroniczną opłaca się jeszcze bardziej od roku ponieważ podatek VAT na publikacje elektroniczne został zmniejszony z 23 proc. do 5 proc., a zmiana nastąpiła 1 listopada 2019 roku – dodał.

Platforma Dystrybucyjna Wydawnictw sp. z o.o. rozpoczęła działalność w styczniu 2013 roku. Zajmuje się dystrybucją i sprzedażą książek elektronicznych. Wspólnikami spółki są wydawnictwa: Czarna Owca, Media Rodzina, Nasza Księgarnia, Prószyński Media, Publicat, Rebis, Wydawnictwo Literackie oraz Zysk i S-ka. Siedziba spółki znajduje się w Swarzędzu koło Poznania przy ul. Nowy Świat 10.

Obszerny wywiad z Adamem Nowickim o książce elektronicznej i zasadach jej dystrybucji zamieścimy w numerze 2/21 dwutygodnika “Biblioteka Analiz”. Prezes PDW zapowiada m.in., że liczy na wznowienie współpracy z Empikiem, jaka ustała w połowie ubiegłego roku.

❗Działasz w branży książkowej i chcesz być na bieżąco – zamów prenumeratę elektroniczną

„Biblioteka Analiz” to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku.

„Biblioteka Analiz” dostępna jest wyłącznie w prenumeracie.

 

Podaj dalej
Autor: (pd)