Poniedziałek, 30 maja 2022
W przyszłym roku w tym samym miejscu, ale ze zmienioną nazwą

W Targach Książki w Warszawie wzięło udział ponad 500 wystawców z 13 krajów. Z publicznością na wielu scenach spotkało się blisko 800 twórców, w tym aż 30 autorów z Norwegii, która była gościem honorowym Targów.

Zgodnie z szacunkami Fundacji Historia i Kultura, Targi w ciągu czterech dni odwiedziło około 90 tys. osób.

Termin przyszłorocznej edycji to 25-28 maja 2023 roku. Odbędą się w tym samym miejscu, czyli w Pałacu Kultury i Nauki oraz wokół Pałacu.

W przyszłym roku nazwa wydarzenia zmieni się na MIĘDZYNARODOWE Targi Książki w Warszawie.

– Skończyła się prawna ochrona znaku towarowego “Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie” dotychczasowego właściciela, czyli Ars Polony, upłynął też sześciomiesięczny okres, kiedy dotychczasowy właściciel mógł tę ochronę przedłużyć. I 24 maja zastrzegliśmy tę nazwę – mówił Jacek Oryl, dyrektor Targów i wiceprezes Fundacji Historia i Kultura, podczas briefingu prasowego 29 maja.

I dodał: – Targi się zmieniają, nazwy się zmieniają, ale to nie wypływa na branżę książkową, a już na pewno nie wpływa na publiczność, która na nie przychodzi, bo kocha książki.

Więcej informacji o historii targów w publikacji Krzysztofa Kalety:

Jacek Oryl odniósł się także do sporu ze spółką Targi Książki, która złożyła pozew o zakazanie organizacji targów i posługiwania się nazwą Targi Książki w Warszawie.

– Sąd Okręgowy w Warszawie to żądanie oddalił. Otrzymaliśmy polecenie, aby zamieścić w widocznym miejscu na targach oraz na stronie internetowej informację, że Targów Książki w Warszawie nie organizuje spółka Targi Książki Spółka z o.o. Wyłącznym organizatorem Targów Książki w Warszawie i właścicielem praw do Targów jest Fundacja Historia i Kultura. Nie muszę chyba mówić, czym byłby zakaz organizacji targów dla całej branży – mówił Jacek Oryl.

Podaj dalej
Autor: ET, fot. ET