Piątek, 19 kwietnia 2024
Kto zostanie Twórcą, Wydawcą, Bibliotekarzem i Księgarzem Roku?

Do 15 maja można nadsyłać zgłoszenia do Nagrody Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego Ikar. Nagroda ustanowiona została „dla wyłaniania i wyróżniania dokonań oraz wydarzeń świadczących o profesjonalizmie, etyce i elegancji działań podejmowanych na rzecz książki i rozwoju czytelnictwa” i dotyczy wszystkich, którzy mają swój udział w powstawaniu i obiegu książek.

Nagroda Ikar  jest przyznawana w następujących kategoriach:

  1. Twórca Roku,
  2. Wydawca/wydawnictwo,
  3. Bibliotekarz/biblioteka,
  4. Księgarz/ księgarnia,
  5. Wydarzenie sezonu,
  6. Popularyzator/popularyzacja czytelnictwa – Nagroda im. Tadeusza Górnego.

Kandydatury można zgłaszać we wszystkich, bądź tylko wybranych kategoriach. Liczba kandydatur w kategoriach nie jest ograniczona. Zgłoszenia mogą dotyczyć osób fizycznych i firm.

Nagrodę Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego Ikar przyznano po raz pierwszy w 1995 roku. Od początku związana jest z targami książki. Od 2010 roku towarzyszy Targom Książki w Warszawie i jest wręczana podczas ich inauguracji. Organizatorem i realizatorem Nagrody jest Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

– Zachęcamy do udziału w wyłanianiu tegorocznych nominacji do Nagrody Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego Ikar. Prosimy o zapoznanie się z  regulaminem nagrody, wypełnienie i odesłanie ankiety, która stanowić będzie zestaw kandydatur, spośród których Jury Nagrody wybierze zwycięzców – wskazuje Antoni Szperlich, sekretarz generalny PTWK.

 Ankietę należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 15 maja na adresy: ptwk@ptwk.pl  i antek.szperlich@gmail.com

IKAR_2024-Regulamin

Przeczytaj także: Ćwierć wieku Nagrody Ikar

 

 

Podaj dalej
Autor: ET