Czwartek, 7 lipca 2022
WydawcaDebit
AutorJaume Copons
TłumaczenieKarolina Jaszecka
RecenzentMartyna Kądzioła
Miejsce publikacjiKatowice
Rok publikacji2022
Liczba stron74
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 6/2022

Do mieszkańców Niebieskiego Lasu dołącza Hektor – emerytowany pies pasterski. Wszyscy przyjmują gościa bardzo ciepło, ale kiedy atakuje wilka Kafkę, pozostali zmieniają o Hektorze zdanie. Hektor tłumaczy, że w poprzedniej pracy chronił owce przed wilkami, stąd takie zachowanie. Dostaje drugą szansę. Okazuje się, że pies nie potrafi zapanować nad nawykami wyniesionymi z pastwiska, wprowadza w lesie własne porządki, czym budzi ogromne niezadowolenie. Przytakuje mu tylko Alf, natomiast Bitmaks, Wagner i Bach chcą znaleźć racjonalne wyjście z tej sytuacji. Nikt nie wie, jak poważne będą konsekwencje zachowania nowego mieszkańca.

„Hektor pies dyrektor” to czwarty tom z robotem Bitmaksem i jego przyjaciółmi. Seria kierowania jest do dzieci w wieku 6+. Jest to komiksowa książka, z dużymi literami ułatwiającymi czytanie nowicjuszom w tej dziedzinie. Idealne rozwiązanie do przejścia z książek wyłącznie obrazkowych na te do czytania.

Książka uczy życia w dużej grupie, pokazuje, jak ważny jest kompromis i szacunek do drugiego człowieka. Przedstawia przyjaźń jako najważniejszą wartość. Dużą zaletą jest obecność prostych zwrotów w języku angielskim, co pozwala na obcowanie z innym językiem od małego.

OCEŃ KSIĄŻKĘ