Piątek, 24 maja 2019
WydawcaOlesiejuk
AutorTrudi Trueit
TłumaczenieKrzysztof Kietzman
Recenzent(et)
Miejsce publikacjiOżarów Mazowiecki
Liczba stron208 + 126
Tekst pochodzi z numeru MLK5/2019 dodatek "Książki dla dzieci i młodzieży"

Druga część jednej z ciekawszych serii dla młodszych nastolatków, inspirowanej prawdziwymi przygodami i odkryciami osób z kręgu National Geographic. Młodzi czytelnicy śledzą przygody Cruza i jego przyjaciół, adeptów w Akademii Odkrywców, którzy tym razem szlifują swoje umiejętności na pokładzie okrętu, jak np. porozumiewanie się z waleniami. Chłopiec bierze też udział w tajnej misji, która polega na odnalezieniu kolejnych części receptury na surowicę ratującą ludzkie życie, odkrytej przez jego nieżyjącą mamę. Po piętach depcze mu niebezpieczna Mgławica…

Książka podąża z duchem czasu, łączy fikcję z nauką. Zaciekawia i inspiruje. Pobudza wyobraźnię, przekonuje o sile przyjaźni. Na uwagę zasługuje warstwa ilustracyjna, za którą stoi Scott Plumbe – wielokrotnie nagradzany ilustrator i projektant.

Znakomitym dopełnieniem lektury jest „Księga szyfrów” Garetha Moore’a – tom, który przybliża tajemnice kryptografii. To zachęta do ruszenia głową, rozwiązywania zagmatwanych łamigłówek i odgadywania ukrytych wiadomości. A przy okazji czytelnicy zapoznają się z różnymi odmianami szyfrów: od szyfru Cezara przez rozmaite kody i alfabety graficzne, po szyfry kartograficzne i szyfr masoński, które mogą wykorzystywać do tajnego porozumiewania się.

No votes yet.
Please wait...
OCEŃ KSIĄŻKĘ