środa, 30 października 2019
WydawcaJedność
AutorTanya Stewner
TłumaczenieAnna Taraska-Pietrzak
Recenzent(map)
Miejsce publikacjiKielce
Rok publikacji2019
Liczba stron78
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 10/2019

Drugi tom nowej serii książek o niezwykłej dziewczynce dla dzieci w wieku 6+. Liliana Pędziwiatr jest bohaterką bestsellerowej serii oraz familijnego filmu, który powstał na jej podstawie.

To jedenastoletnia dziewczynka z burzą rudych loków na głowie, figlarnym spojrzeniem i która nosi kolorowe ubrania. Liliana ma bardzo wielu przyjaciół i wyjątkowy dar – umie porozumiewać się ze zwierzętami. Jest to co prawda wielka tajemnica i czasem przysparza on bohaterce kłopotów, jednak dziewczynka dobrze wie, jak bardzo może być on pożyteczny.

W tym tomiku Liliana poznaje uroczą, lecz smutną świnkę morską swojej przyjaciółki Soni. Na szczęście dziewczynka potrafi dowiedzieć się, czego brakuje śwince i robi wszystko, by jej pomóc. Oczywiście nie zdradzę, za kim tęskni małe zwierzątko i zachęcam wszystkich, by przekonali się o tym sami. To zabawna i wciągającą książka dla dzieci, pełna kolorowych ilustracji i wspaniałych przygód. Duże litery ułatwią lekturę nawet młodszym czytelnikom, którzy chcą samodzielnie czytać o perypetiach rudowłosej tłumaczki zwierząt. Liliana Pędziwiatr jest prawdopodobnie najradośniejszą dziewczynką na świecie i każdemu może poprawić humor.

No votes yet.
Please wait...
OCEŃ KSIĄŻKĘ