środa, 28 sierpnia 2019
WydawcaZakamarki
AutorJujja Wieslander
TłumaczenieMichał Wronek-Piotrowski
Recenzent(hab)
Miejsce publikacjiPoznań
Rok publikacji2019
Liczba stron28
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 8/2019

W letnie wieczory zwyczajne krowy żują trawę i wylegują się na łące, ale nie Mama Mu, ona nie jest zwyczajną krową, tylko krową ciekawą świata. Tym razem zaintrygowały ją dzieci bawiące się na zjeżdżalni. Jak to jest wpaść z górki pędem do jeziora? Bo przecież bawić się lubi każdy – bez względu na wiek, gabaryty, a nawet przynależność gatunkową.

Mama Mu znana dzieciom z opowieści o huśtawce, sankach i sprzątaniu zawsze chce przekonać się osobiście i udowodnić, że „dla chcącego nie ma nic trudnego”. Głucha na głos rozsądku Pana Wrony zjeeeedża do wody! Ale frajda! I tak wesoła krowa zmienia się w zmokłą kurę z oklapłymi… rogami, a z tej zabawy wynikną pewne perturbacje, bo zjeżdżalnia przypomina teraz prostownicę… Na szczęście Mama Mu poradzi sobie z każdym problemem.

To już ósma przygoda odważnej krowy i sceptycznego Pana Wrony; podobnie jak poprzednie – pomysłowa, dynamiczna, mądra i zabawna. To opowieść o spełnianiu marzeń, o radości, przyjaźni i wspieraniu w trudnych chwilach, a także o odpowiedzialności.

A wiecie, co jest najważniejsze? „Żeby dzieci mogły się bawić”. Dzieci na całym świecie. I żeby dorośli nie psuli im ani zjeżdżalni, ani dzieciństwa.

No votes yet.
Please wait...
OCEŃ KSIĄŻKĘ