Piątek, 5 października 2018
WydawcaWidnokrąg
AutorAgnieszka Świętek
Recenzent(et)
Miejsce publikacjiPiaseczno
Rok publikacji2018
Liczba stron28
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 9/2018

Wzruszająca książeczka, ważna i potrzebna, bo dotyka tematu choroby bliskich. Jak w prosty sposób wyjaśnić dziecku, że ludzie się starzeją i chorują? Czym jest choroba Alzheimera? Czym jest przemijanie? Znakomitą pomocą i przyczynkiem do rozmowy z pociechą może okazać się książka Agnieszki Świętek.

Autorka bohaterką swojej książki uczyniła dziewczynkę, która jest mocno związana ze swoją babcią. Kobieta miała niezwykłą pamięć, potrafiła opowiadać o gatunkach drzew, ptaków, znała na pamięć przepisy. Ale to się zmieniło. Nagle babcia zaczyna tracić pamięć. Wnuczka złości się na nią i martwi, że babcia i o niej może zapomnieć.

Zachwyca warstwa ilustracyjna, która idealnie oddaje klimat historii, emocje głównej bohaterki. Dominują błękity nawiązujące do tytułowej niezapominajki, ulubionego kwiatu babci i wnuczki, ale też symbolu pamięci oraz pożegnaniu, któremu towarzyszy wezwanie „nie zapomnij o mnie”.

Autorka zawodowo zajmuje się ilustracją, do tej pory wydała dwa komiksy „Obiecanki”” i „Rufus. Wilk w owczej skórze”, zilustrowała też dwie książki Małgorzaty Karoliny Piekarskiej „Dzika” i „Tropiciele”.

No votes yet.
Please wait...
OCEŃ KSIĄŻKĘ