Piątek, 31 marca 2023
Nowe wydanie

Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie związków zachodzących między gospodarką a środowiskiem, a więc odpowiedź na pytanie: jaki wpływ ma gospodarka człowieka na środowisko przyrodnicze i odwrotnie, chociaż oddziaływanie środowiska na systemy społeczno-gospodarcze było zawsze wyraźne i rzadko kwestionowane.

Książka ta przedstawia istotę ścisłych powiązań gospodarki ze środowiskiem, jej wpływ na stan i zagrożenie przyrody oraz formy ochrony i racjonalnego kształtowania środowiska. Praca zwraca uwagę na ekorozwój, czyli prowadzenie wszelkiej działalności gospodarczej w harmonii z przyrodą.

Publikacja przeznaczona jest głównie dla studentów wszystkich kierunków ekonomicznych i pokrewnych realizujących przedmioty: „Gospodarka a środowisko”, „Ochrona środowiska” i „Ochrona środowiska z gospodarką przestrzenną”. Będzie również przydatna studiującym ochronę środowiska lub jej elementy, biologię i geografię w uniwersytetach oraz innych uczelniach. Z pracy tej mogą z całą pewnością korzystać uczniowie szkół średnich w ramach biologii, geografii i ochrony środowiska.

Tytuł: Gospodarka a środowisko i ekologia (wyd. V)

Autor: Krzysztof Małachowski (red.)

Rok wydania: 2022
Oprawa: Miękka
Format: 165×235
Stron: 282
ISBN: 978-83-8102-713-7

Cena: 64 zł

Wydawnictwo CeDeWu

https://cedewu.pl/Siec-bezpieczenstwa-finansowego-wyd-III-p3523

Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/CeDeWupl/

 

Podaj dalej
Autor: Wydawnictwo CeDeWu