Poniedziałek, 17 kwietnia 2000
13 kwietnia w Radziejowicach, z inicjatywy Rady Polskiej Izby Książki, odbyło się spotkanie ok. 30 wydawców i dystrybutorów książki (hurtowników i księgarzy) poświęcone omówieniu stanu informacji o książce oraz poziomowi informatyzacji branży. W imieniu Rady Jolanta Walewska przedstawiła podstawowe dane statystyczne dotyczące wyposażenia księgarń w sprzęt, narzędzia informatyczne i rodzaje oprogramowania handlowo-księgowego. Poinformowała również o informacji możliwej do uzyskania z zasobów Centrum Informacji o Książce. W ostatniej chwili odwołała swoją obecność dyrektor Centrum, zabrakło zatem możliwości pełnego zapoznania się z usługą dostępną obecnie w CIoK. Zebrani wyodrębnili trzy rodzaje zagadnień: informację bibliograficzno-wydawniczą, aplikacje handlowe tej informacji oraz oprogramowanie księgowo-handlowe. Stwierdzono, że podstawą pełnej i profesjonalnej informacji o zapowiedziach wydawniczych i faktycznej ofercie (wydanych książkach) wydawniczej powinna być informacja gromadzona poprzez ISBN. Ustalono, że zespół roboczy stworzony przez Radę PIK przeanalizuje obecne przepisy organizujące prace Biura ISBN i przekazywanie egzemplarza obowiązkowego bibliotekom, a następnie w porozumieniu z Biblioteką Narodow ą opracuje rekomendacje zmian w takim kierunku, aby sposób i procedury nadawania numeru ISBN i przekazywania egzemplarzy obowiązkowych dla bibliotek umożliwiały gromadzenie i upowszechnianie pełnej i wiarygodnej informacji o produkcji wydawniczej i bieżącej ofercie handlowej wydawców i dystrybutorów. Uznano za pożądane, aby Polska Izba Książki była aktywnym uczestnikiem tego procesu, by …
Wyświetlono 25% materiału - 199 słów. Całość materiału zawiera 799 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się