Poniedziałek, 1 marca 2004
Z powodu wysokiego czynszu w Pałacu Kultury i Nauki ma być zlikwidowana Biblioteka PAN, a księgozbiór rozdzielony między PAN-owskie instytuty, zaś najcenniejsze zbiory trafią do Biblioteki Gdańskiej PAN. Od 2 lutego nie są już wypożyczane książki, a czytelnia ma jeszcze pracować do końca marca. W lipcu tego roku zatrudnienie straci 23 pracowników, chociaż władze obiecują, że znajdą oni pracę w instytutach, które przejmą części księgozbioru. Zakończenie likwidacji Biblioteki PAN planowane jest na 31 grudnia 2004. Biblioteka PAN została założona w 1958 roku. W podstawowym księgozbiorze zgromadzono 250 tys. woluminów, kolejne 170 tys. to zasoby Archiwum Rezerwy Zbiorów Wieczystych PAN. "Trudności związane z utrzymaniem Biblioteki PAN w …
Wyświetlono 25% materiału - 106 słów. Całość materiału zawiera 426 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się