środa, 15 marca 2023
Mroczna i ciepła - dwie znakomite powieści

W marcu oferta wydawnictwa Globook powiększy się o trzy tytuły.

W połowie miesiąca ukażą się nasze dwie nowe powieści z odległych od siebie kręgów kulturowych: utrzymana w mrocznym klimacie „Magma” Thory Hjörleifsdóttir z Islandii i nostalgiczna historia miłosna ormiańskiej autorki Narine Abgarjan – „Z nieba spadły trzy jabłka”.

Trzeci tytuł to „Wywiady korsarskie o polityce i życiu. 1955-1975” – Pier Paolo Pasolini.

 

„Z nieba spadły trzy jabłka” Narine Abgarian to powieść o sile najważniejszych  wartości, którą dostrzeżemy w codziennym życiu mieszkańców starej, ormiańskiej wioski, dająca wiarę w dobro i piękno człowieka.

Wielokrotnie nagradzana opowieść o mieszkańcach zagubionej w górach ormiańskiej wioski. Pełen ciepła i humoru międzynarodowy bestseller o miłości i drugiej szansie. Niecodzienna i zaskakująca, nieco baśniowa historia miłosna wpleciona w sagę o stuletniej historii fikcyjnej wsi Maran – pełnej dramatycznych przejść i nieszczęśliwych zdarzeń. Dzieje wioski luźno nawiązują do tragicznej historii Ormian w XX wieku, autorka kładzie raczej nacisk na uniwersalność doświadczeń społeczności jej mieszkańców. Za to wiernie i w barwny sposób opisuje ormiański folklor, obyczaje i mentalność mieszkańców gór Armenii. Książka, która wzrusza i podnosi na duchu.

 

 

 

„Magma”  Thory Hjörleifsdóttir to prowokująca powieść islandzkiej pisarki o miłości i seksie w erze pornografii.

Historia 20-letniej Lilji zakochanej w inteligentnym, pięknym młodym mężczyźnie, który cytuje Derridę, czyta po łacinie i gotuje zbilansowane posiłki wegetariańskie. Lilja desperacko próbuje być idealną kochanką, próbując zaspokoić każdą potrzebę partnera. Stopniowo przekracza kolejne granice. Hjörleifsdóttir rzuca światło na pospolite podłoże przemocy, która tak często pozostaje niewykryta w romantycznych związkach. W mocnej, poetyckiej prozie autorka przedstawia proces zatracania się kobiety o czułym sercu, która desperacko pragnie kochać.

 

 

 

 

Trzeci tytuł to „Wywiady korsarskie o polityce i życiu. 1955-1975” – cykl rozmów z twórcą  Pierem Paolo Pasolinim, przybliżających światopogląd tego wybitnego intelektualisty: reżysera, pisarza i poety.

Wywiady obrazują szeroką sferę zainteresowań Pasoliniego obejmującą zagadnienia kultury, sztuki, polityki, historii, religii. Czytelnik znajdzie wiele do dziś aktualnych wątków, m.in. rozważania o roli artysty i sztuki w społeczeństwie, destrukcyjnej roli kapitalizmu, znaczeniu religii we współczesnym świecie, zanikaniu tradycyjnych wartości i postępującej unifikacji społeczeństw, wolności jednostki i zagrożeniach dla praw człowieka.

 

 

Przygotowujemy do druku kolejne atrakcyjne tłumaczenia z zakresu beletrystyki i literatury faktu.

Już wkrótce: Lynne Segal „Poza czasem” – odważne spojrzenie na proces starzenia się autorstwa wybitnej pisarki feministycznej.

Emiliano Fittipaldi „Chciwość” –  bestseller włoskiego rynku wydawniczego odsłaniający finansowe machinacje Watykanu.

Jesteśmy młodym wydawnictwem, wydajemy książki dla Czytelnika, który jest ciekawy świata. Naszą misją jest zaoferowanie polskiemu odbiorcy książki, która pobudza do myślenia, ale przy tym po prostu „dobrze ją się czyta”. Wierzymy, że są książki, które zmieniają świat na lepsze.

W naszej ofercie znajdziecie zarówno zapomnianą lub nieznaną dotąd w Polsce światową klasykę, jak i nowości autorów z całego świata. Spoglądamy szeroko, szukamy dla Was wartościowych, interesujących autorów we wszystkich zakątkach globu. Proponujemy niebanalne pozycje z zakresu literatury pięknej, ale również publicystykę społeczno – polityczną i książkę historyczną. Zawsze z podtekstem wrażliwości społecznej, skłaniającym do refleksji nad tym jak urządzony jest świat i nad conditio humana. Wspieramy też młodych polskich naukowców z kręgu nauk humanistycznych, którym dajemy możliwość publikacji wyników swoich badań.

Wydajemy, bo lubimy!

https://glowbook.net/

Podaj dalej
Autor: Glowbook