środa, 14 października 2020
Inne targi w Krakowie

Dzisiaj rozpoczynają się dwudniowe Targi Rozwiązań Zwiększających Bezpieczeństwo Sanitarno-Epidemiologiczne „AntyCovid Expo” w kompleksie EXPO Kraków. Ich organizatorem jest spółka Targi w Krakowie, organizator wielu imprez targowych. Największą z nich są Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które jednak w tym roku nie odbędą się.

Jak informują organizatorzy, 14 i 15 października krakowskie centrum targowo-kongresowe będzie jedynym miejscem w kraju, w którym przedsiębiorcom i inżynierom zostanie zaoferowany szeroki wachlarz produktów i usług. Organizatorzy zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz w porozumieniu z Polską Izbą Przemysłu Targowego, przygotowali szczegółowe zasady bezpieczeństwa. Przy wejściu obowiązywać będzie pomiar temperatury, każdy uczestnik musi się zarejestrować na stronie internetowej i wypełnić ankietę epidemiologiczną, a w dniu imprezy bezdotykowo zeskanować pobrany bilet. Strefa w lobby zostanie zorganizowana tak, aby zminimalizować liczbę osób przebywających w jednym miejscu, zaś obsługa zadba o regularną dezynfekcję często dotykanych elementów infrastruktury. Obowiązywać też będzie nakaz noszenia maseczek lub przyłbic, które będzie można też kupić na miejscu.

“Dysponujemy obiektem o takiej powierzchni i kubaturze, że z łatwością możemy sprostać wymaganiom bezpieczeństwa sanitarnego. W końcu wszyscy jesteśmy spragnieni spotkań” – powiedziała Ewa Woch, wiceprezes zarządu spółki Targi w Krakowie, cytowana w specjalnym dodatku targowym do „Gazety Wyborczej” z 13 października.

Grażyna Grabowska, prezes zarządu spółki Targi w Krakowie, zapowiedziała w wywiadzie zamieszczonym we wspomnianym dodatku do „Gazety Wyborczej”, że w listopadzie targi AntyCovid Expo mają być powtórzone we Wrocławiu, w hali Akademii Wychowania Fizycznego, a potem „jeszcze w innym mieście”.

Podaj dalej
Autor: (fran)