Czwartek, 23 marca 2023

31 marca o godz. 13.30 w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się wyjątkowe spotkanie edukacyjne z Wiesławą Jędrzejczykową, redaktor naczelną Wydawnictwa Literatura.

Wiesława Jędrzejczykowa zaprezentuje serię “Nieprzeciętni” znakomici Polacy z mniej znanej strony.

Historie wybitnych Polaków znają wszyscy. Ale jacy byli w dzieciństwie i młodości i dzięki czemu osiągnęli tak wiele? Dowiecie się z tych książek! Publikacje mogą stanowić atrakcyjną pomoc dydaktyczną na zajęciach z dziećmi i młodzieżą. Autorami są uznani współcześni pisarze m.in. Beata Ostrowicka, Zuzanna Orlińska, Anna Czerwińska-Rydel.

W czasie ponad 30-letniej działalności, książki Wydawnictwa Literatura były wielekroć nagradzane przez jury Literackiej Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego, Polską Sekcję IBBY, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Jury Nagrody Edukacja XXI, nagród Książka Przyjazna Dziecku, Żółta Ciżemka, Miasta Stołecznego Warszawy i Nagrody im. Leopolda Staffa. Wiele tytułów zostało też wpisanych na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.
Książki ukazały się już w językach: chińskim, chorwackim, czeskim, francuskim, litewskim, łotewskim, rosyjskim, serbskim, słowackim, tureckim, ukraińskim i włoskim.

Wydawnictwo Literatura stale poszukuje nowych talentów literackich i plastycznych – chce, żeby wydawane książki wyróżniały się mądrą treścią w pięknej szacie graficznej.

Podaj dalej