Sobota, 1 września 2001
NAJLEPSZE POLSKIE KSIĘGARNIE: BOOKLAND Sieć księgarska Booklandu obejmuje obecnie siedem placówek detalicznych oraz dwie hurtownie. W drugiej połowie lipca ruszyła księgarnia na warszawskiej Pradze w okolicach Ronda Wiatraczna. W planach są dalsze punkty sprzedaży - w przyszłym roku powstanie co najmniej jedna księgarnia, ale raczej nie w Warszawie, lecz w innym dużym mieście. - Mamy wolę inwestowania - mówi Małgorzata Ryll, dyrektor zarządzający spółki. - Jesteśmy właścicielem innej dużej firmy, która ma znaczne obroty, dlatego nie możemy narzekać na brak zasobów finansowych. Firma - początkowo pod nazwą Batax - powstała w 1989 roku. Prowadzono wówczas różne rodzaje działalności, m.in. w 1990 roku podpisano kontrakt z Longmanem na wyłączny import książek z zakresu ELT. Umowa ta wyznaczyła dalszy rozwój sektora książkowego - do dzisiaj firma specjalizuje się w książce do nauki języków obcych, oferując materiały do nauki angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i innych języków. W 1992 roku z firmy Batax wydzielono dział zajmujący się sprzedażą książek, tworząc nową spółkę pod nazwą Bookland. Od 1998 roku rozpoczęto rozwój własnej sieci sprzedaży - wcześniej kreowano sieć firm niepowiązanych kapitałowo z Booklandem. Do końca 1999 roku Bookland był wyłącznym dystrybutorem Pearson Education. Sprzedaż książek tego edytora stanowiła wówczas 90 proc. obrotów Booklandu. Po wygaśnięciu kontraktu Bookland rozwinął dystrybucję publikacji innych wydawnictw. Obecnie firma ma w swojej ofercie publikacje niemal wszystkich wydawców książek do nauki języków obcych łącznie z …
Wyświetlono 25% materiału - 226 słów. Całość materiału zawiera 905 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się