Sobota, 1 września 2001
Takie zdanie usłyszałam od mamusi 11-letniego chłopca, którego zainteresowała kosztująca 25 zł publikacja o zwierzętach. Niestety, takie teksty słyszę niemal codziennie i wcale nie dlatego, że dzieci mają kaprysy i myślą, że cały świat można kupić za pieniądze ich rodziców. To o wiele poważniejsza sprawa, niż się z pozoru wydaje. Rzeczywiście, pewnej grupy klientów nie stać na kupowanie książek dzieciom, jeśli ich cena kształtuje się powyżej 10 zł, ale mimo braku środków starają się wybrać coś do czytania dla dziecka w ofercie cenowej na miarę ich kieszeni. Przyglądam im się uważnie i wiem, że zajęcie się nimi i wyszukiwanie w hurtowniach i u wydawców wartościowych książeczek dla ich pociech zaprocentuje nie tylko stałymi obrotami w mojej księgarni, ale przyniesie długofalowe efekty w przyszłości. Bowiem dziecko nauczone od małego obcowania z książką będzie traktowało ją jako stały element świata, w którym się obraca. Będzie umiało i, być może, chciało poruszać się w krainie książek, szukając w nich nie tylko konkretnej wiedzy , ale także przyjemności i relaksu. Natomiast o wiele trudniej, a czasem niemożliwe jest przekonanie mamusi, która uważa, że książki to tylko strata czasu i zbędny wydatek. Z reguły jest to niestety pani, która po ukończeniu …
Wyświetlono 25% materiału - 196 słów. Całość materiału zawiera 784 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się