środa, 22 listopada 2006
Opis z publikacji Łukasza Gołębiewskiego pt. "Rynek książki w Polsce. Edycja 2006"
Wydawnictwo Marek Rożak Sp. z o.o. 83-010 Straszyn, ul. Spacerowa 22, tel. (058) 6910091-92, fax (058) 6910091 w. 30 http://www.mrozak.com.pl, e-mail wmr@mrozak.com.pl W maju 2006 roku spółka M. Rożak została kupiona przez wydawnictwo Nowa Era. Firmę sprzedałem, bo w branży osiągnąłem już wszystko. Za kilka lat dreptałbym w miejscu. Zostawiam ją w bardzo dobrej kondycji – mówi Marek Rożak, twórca i przez lata prezes oficyny . Nowym prezesem wydawnictwa została Magdalena Walczak, wiceprezes Nowej Ery. Na razie firma będzie działała pod dotychczasową nazwą, jednak prawdopodobnie od sezonu szkolnego 2007/2008 zostanie wchłonięta przez Nową Erę. Oficyna działa na rynku podręczników. Po okresie bardzo szybkiego wzrostu z lat 1997-2000, związanego z reformą edukacji, kiedy liczba wydanych tytułów wzrosła z 26 do 202, a obroty z 9,2 do 28,6 mln zł, lata 2001-2004 przyniosły wydawnictwu Marka Rożaka stabilizację. Bardzo dobry był rok 2005 – przychody wzrosły aż o 57 proc., co jest ewenementem na rynku szkolnym. Spółka wypracowała 6 mln zł zysku netto. Wzrost został wypracowany wyłącznie dzięki nowej ofercie. Oceniając działania Marka Rożaka w ostatnich latach, można powiedzieć, że bardzo dobrze rozpoznał rynek, nie inwestował w szerokie spektrum tytułów, ale konsekwentnie rozwijał te pozycje, w których był mocny: historię, geografię, przyrodę, technikę, muzykę. Sukcesem okazała się nowa seria do …
Wyświetlono 25% materiału - 207 słów. Całość materiału zawiera 828 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się