Wtorek, 5 maja 2020
Bestsellery kwietnia
Tekst pochodzi z numeru"Magazyn Literacki Książki"
1. „Ekstradycja” Remigiusza Mroza – kryminał bardziej o Chyłce niż z Chyłką, ale jest w nim wszystko to, co lubią czytelnicy tego autora. A tytuł zobowiązuje. 2. Powodzenie „Kolejnych 365 dni” Blanki Lipińskiej [jak i pozostałych książek tej autorki – patrz poz. 4 i 5] wskazuje na to, że zainteresowania czytelnicze krążą stale wokół czterech liter. 3. „Położna z Auschwitz” Magdy Knedler przybliża piękną postać Stanisławy Leszczyńskiej. Cała jej rodzina została aresztowana w lutym 1943 roku w Łodzi po wpadce w podziemnych strukturach Narodowych Sił Zbrojnych, w których działali męscy członkowie tej familii. Kobiety wywiezione zostały do obozu w Auschwitz-Birkenau. Do chwili wyzwolenia Stanisława, zwana Mateczką, przyjęła trzy tysiące porodów. Sprzeciwiając się nakazom władz obozowych. Zmarła w roku 1974. Była Służebnicą Bożą Kościoła katolickiego. 4.  Do „Tego dnia” Blanki Lipińskiej odnosi się komentarz z pozycji 2. [Patrz również poz. 5] 5.  „365 dni” Blanki Lipińskiej i kolejne odesłanie do komentarza z pozycji 2. [Patrz też poz. 4] 6. „Dylemat” B.A. Paris – coś z thrillera, znacznie więcej z romansu. Autorka rozpanoszyła się na listach bestsellerów. To już jej czwarty przebój. 7. „Podróż Cilki” Heather Morris to powieść nienajgorsza, nieźle napisana, fragmentami wzruszająca, niemniej jednak nasuwa się wątpliwość, czy fikcja powinna wchodzić tam, gdzie literatura faktu powiedziała już, jak się zdaje, wszystko. Może nie mocniej, ale – co najważniejsze – prawdziwie. [Patrz również poz. 22] 8. „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika, czyli nieustanna komedia pomyłek w sam raz dla (czytających!) małolatów. 9.  „Testamenty” Margaret Atwood wskrzeszają dawny świat wraz z, między innymi, instytucją Ciotek. Np. Ciotka Estée uspokajała swoje podopieczne odnośnie do płci przeciwnej: „»Nie wszyscy mężczyźni są tacy, dziewczęta. Ci lepsi posiadają szlachetne charaktery. Niektórzy są zdolni do przyzwoitej powściągliwości. Kiedy wyjdziecie za mąż, wydadzą wam się całkiem inni, wcale nie tacy straszni«. Co nie znaczy, że Ciotki mogły wiedzieć coś na ten temat, ponieważ nie miały prawa wychodzić za mąż. Właśnie dlatego mogły mieć swoje pisanie i książi. »My, wspólnie z waszymi ojcami i matkami, mądrze wybierzemy dla was mężów, gdy nadejdzie pora – mówiła Ciotka Estée. – Nie macie powodu do niepokoju. Uczcie się pilnie, ufajcie, że starsi będą wiedzieli, co jest dla was najlepsze, a wszystko ułoży się jak trzeba. Będę się o to modliła«”. 10. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyny Bednarek mają już swojenciągi dalsze, równie zabawne. Na przykład taka Czarna Frotté nigdy się nie poddaje. I kiedy tylko w łazience gaśnie światło… 11. Sally …
Wyświetlono 25% materiału - 409 słów. Całość materiału zawiera 1636 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się