Wtorek, 18 października 2022
Polska reprezentacja

Już w środę 19 października rozpoczną się 74. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie – największe na świecie wydarzenie branży wydawniczej. Swój udział zarejestrowało 4022 wystawców z ponad 80 krajów. Gościem honorowym tegorocznej edycji jest Hiszpania. Delegacja z Hiszpanii składa się z około 200 autorów, tłumaczy i twórców. Król Filip VI i królowa Letizia mają wziąć udział w uroczystości otwarcia targów.

W centrum uwagi będzie także Ukraina.

[Przeczytaj także: Ukraina na Targach Książki we Frankfurcie  i Wołodymyr Zełenski na Targach Książki we Frankfurcie]

Na Targach zagoszczą m.in. Serhij Żadan,  Abdulrazak Gurnah, Donna Leon, Ian Kershaw i Charlotte Link. W ciągu pięciu targowych dni odbędzie się około 1800 wydarzeń.

“W tym roku skupimy się na temacie tłumaczenia w jego wielu aspektach: na inne języki, formy mediów i konteksty – oraz jako wymóg międzykulturowego zrozumienia i komunikacji” – zapowiadają organizatorzy.

Po raz pierwszy partnerem targów jest platforma Tiktok z hashtagiem #BookTok. Na osobnej scenie zaplanowano panele dyskusyjne i warsztaty, które zbliżą twórców treści i społeczność.

Targom branżowym towarzyszy Bookfest, a w jego ramach odbędzie się ponad 60 wydarzeń w 20 lokalizacjach.

Tradycyjnie Instytut Książki przygotował stoisko kolektywne, które zlokalizowane jest w hali 4.0.(A27). Swoją ofertę będzie na nim prezentować ponad trzydziestu wystawców z Polski: Adamada, Agora, Bernardinum, Bosz, Dom Wydawniczy Rebis, Druga Noga, Dwie Siostry, GW Foksal, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Kobiece, Mamania, Mamy dla Mamy, Marpress, Muchomor, Nasza Księgarnia, Publicat, Wydawnictwo Naukowe UAM, Wydawnictwo Olesiejuk, Wydawnictwo Poznańskie, Poradnia K, Rosikon Press, Tatarak, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zielona Sowa, Znak, Białostockie Zakłady Graficzne, Opolgraf, OZGraf, Pozkal,  inkBOOK, Instytut Marka Kamińskiego, Narodowe Centrum Kultury oraz Fundacja Historia i Kultura.

Na Targach swoje stoiska mają także m.in.: Ameet, Aksjomat, Gryf Direct, Learnetic, Mazowieckie Centrum Poligrafii, Fundacja Kultury Pozytywka.

 

Podaj dalej
Autor: ET