Piątek, 26 sierpnia 2022
WydawcaZnak
AutorMonika Masalska, Seweryn Masalski
Recenzent(et)
Miejsce publikacjiKraków
Rok publikacji2022
Liczba stron256
Tekst pochodzi z numeru MLKMagazyn Literacki KSIĄŻKI 7-8/2022

Książka, która zadaje kłam tezie‚ że w najbliższej okolicy Warszawy nie ma nic ciekawego do zobaczenia. Rodzina Masalskich (rodzice i trójka dzieci) przetestowała i opisała 57 tras, dzięki czemu otrzymaliśmy nieoczywisty przewodnik po stolicy i okolicach.

Na co dzień autorzy (filolog i ekonomista z Kielc) prowadzą bloga Mikrowyprawy z Warszawy, na którym dzielą się praktycznymi informacjami na temat bliższych i dalszych (powyżej 2 km) wypraw. Jak zastrzegają autorzy, w publikacji znalazło się 17 tras, których nie ma i nie będzie na blogu, a i pozostałe sięgają głęboko do jego początków.

Propozycje jednodniowych wycieczek rozpoczyna przegląd ciekawych miejsc w samej Warszawie‚ potem możemy ruszyć już z miasta: do Podkowy Leśnej, Falent, Żyrardowa, do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, Skansenu Kurpiowskiego w Nowogradzie, Zamku w Drzewicy, do Płocka czy Ciechanowa.

Książka ma bardzo nowoczesną formę, przejrzysty układ, mnóstwo zdjęć i świetne grafiki. Przewodnik napisany jest w formie opowieści, trochę tu o zabytkach, trochę o historii, atrakcjach, o wszystkim po trochu. Całość uzupełniają praktyczne informacje turystyczne (jak dojechać i czy da się dotrzeć komunikacją miejską, gdzie zaparkować, gdzie ew. zjeść, czy można zabrać ze sobą psa).

W założeniu poradnik ma inspirować, znajdziemy tu świetne propozycje, dla których warto ruszyć z domu.

Podaj dalej
OCEŃ KSIĄŻKĘ