Poniedziałek, 5 maja 2014
Poezja
CzasopismoKwartalnik Wyspa
Tekst pochodzi z numeru27
Sypialnia z widokiem na morze 1. Blaknięcie, płowieniePięknie blakną moje sukniena rękę nocy rzuconektóra unosi zasłonę w okniei daje znak. Zorza już na nas nie czekaNasze ciała schodzą powoliw biel, szarość i czerńniczego nie tracącDotyk czerwieni przekwita łunąw uchylonych drzwiachChłód lustra nad wanną zapominao naszych twarzachktóre zgubiliśmy za dniaSą czułe jak dłońpowietrza, która gładzipoliczek gdy leżąc na wznakwodzimy wzrokiemza piórkiemkołującego snu 2. Łokieć przy łokciuJak cisza lubi stebnowaćkropkami gwiazd otwarte oknoz którego chce odfrunąćbiały welon snuW szybie odbija się miastoMrużymy oczy od światełktóre gubią za sobą samolotyschodzące do lądowaniaSzyby drżą pod uderzeniami iskiera nasza skórabierze to drżenie do siebienieuważna i spokojna śpipod cienką warstwą ciszyOwinięci bandażem nocypowoli dochodzimy do zdrowiapo …
Wyświetlono 25% materiału - 110 słów. Całość materiału zawiera 441 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się