Czwartek, 18 grudnia 2008
Dwugłos
CzasopismoKwartalnik Wyspa
Tekst pochodzi z numeru8
Wystarczył moment, aby kwartalnik „Wyspa” znalazł się nad przepaścią. Pewnie trochę przesadzam, nadaję faktom innego znaczenia, jednak niech nikogo nie dziwi, że zmiany w „Wyspie” określam jako przełom, niewielki – ktoś powie – ale jednak kryzys. Pozostaję w ten sposób uczciwy z samym sobą. Przecież dało się słyszeć, że kwartalnik wkrótce upadnie. Ktoś powiedział, że nie będzie już tym pismem, które – jak to nazwał Marek Ławrynowicz dwa lata temu – próbuje zebrać różne barwy i odcienie w tęczę. Wątpliwości stale przybywało. Czy „Wyspa” to miejsce w kulturze do „nowego zasiedlenia”, czy też powinno pozostać takim, jakie jest: miejscem spotkań różnych gatunków i stylów, eksterytorialnym punktem na literackiej mapie Polski, miejscem, skąd bez uprzedzeń przygląda się dokonaniom w literaturze i sztuce? Odpowiedzi nie trzeba szukać daleko. Urszula Kozioł, Eustachy Rylski, …
Wyświetlono 25% materiału - 130 słów. Całość materiału zawiera 523 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki