Piątek, 15 czerwca 2012
CzasopismoWiadomości Księgarskie
Tekst pochodzi z numeru71
Rocznicowo i charytatywnie W pierwszych dniach maja Antykwariat Rara Avis miał dwa powody do świętowania – 20. rocznicę powstania firmy oraz 100. aukcję antykwaryczną. Była to, pod wieloma względami, aukcja bezprecedensowa na polskim rynku antykwarycznym. Wszystkie obiekty ujęte w katalogu pochodziły z jednej kolekcji – Janiny i Tomasza Maczugów. W historii polskich aukcji nie brakuje licytacji dużych fragmentów kolekcji, jednak poświęcenie jednemu zbiorowi całego, liczącego 1125 pozycji, katalogu jest nieczęste. Od razu przypomina się 26. aukcja antykwariatu Logos z dnia 8 grudnia 2001 roku, kiedy to licytowano księgozbiór Janusza Jelijaszewicza. W tym jednak przypadku aukcja miała zupełnie inny charakter. Właściciele księgozbioru postanowili cały dochód przeznaczyć na cele charytatywne. Państwo Maczugowie zdobyte na aukcji środki zdecydowali przekazać na fundusz stypendialny dla młodzieży licealnej miejscowości z którymi są szczególnie związani – Wadowic i Nowego Sącza. Aukcji towarzyszył oczywiście katalog, jednak spośród innych katalogów antykwarycznych wyróżnia się on bardzo rozbudowanymi opisami. Licytacji poddano 1125 pozycji o łącznej wartości katalogowej (sumie cen …
Wyświetlono 25% materiału - 158 słów. Całość materiału zawiera 632 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się