Poniedziałek, 21 grudnia 2009
Rynek książki
CzasopismoWiadomości Księgarskie
Tekst pochodzi z numeru61
„E-booki to moda, która przeminie i nigdy nie zyska na znaczeniu”. Jeżeli żyjecie Państwo w takim przeświadczeniu, najwyższy czas zrewidować poglądy. Zachętą do tego niech będzie garść danych liczbowych. Random House od stycznia do września tego roku sprzedał w USA e-booki za prawie 23 mln dolarów. W analogicznym okresie rok wcześniej były to tylko niecałe 3 mln dolarów, co oznacza, że obroty w tym segmencie wzrosły o 700 proc. Do wzrostu przyczyniła się sprzedaż elektronicznej wersji najnowszej powieści Dana Browna, której w pierwszym tygodniu od daty premiery Random House sprzedał 100 tys. egzemplarzy, co stanowiło 5 proc. całego obrotu tym tytułem. Najpopularniejszy czytnik e-booków, który w USA opanował 60 proc. rynku tego typu urządzeń – Amazon Kindle, w ciągu dwóch lat od premiery został sprzedany w liczbie około 1,5 mln egzemplarzy. Dokładne dane są ściśle strzeżoną tajemnicą. Wiadomo jedynie, że dla firmy Amazon jest to najlepiej sprzedający się produkt elektroniczny wszech czasów. O jego popularności niech świadczy fakt, że z powodzeniem wykorzystywany jest jako czytnik nie tylko książek, lecz także dzienników i czasopism. Wydawca „The Wall Street Journal” ogłosił niedawno, że już 30 tys. czytelników prenumeruje ten biznesowy dziennik w wersji dostępnej na czytnik Kindle. Od 30 listopada na amerykańskim rynku dostępne jest już urządzenie, które ma …
Wyświetlono 25% materiału - 207 słów. Całość materiału zawiera 829 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się