Czwartek, 31 sierpnia 2017
Rozmowa Anną Łaciną, autorką książki „Zadzwoń, kocham cię”
– Jest pani autorką bajek edukacyjnych, opowiadań fantastycznych i powieści obyczajowych, właśnie ukazała się pani kolejna książka. Skąd łapie pani pomysły? – Każdy autor ma pewnie swoją własną technikę łapania pomysłów. U mnie przeważnie jest tak, że najpierw pojawia się problem, o którym chciałabym opowiedzieć, a dopiero potem szukam historii, poprzez którą mogę o tym opowiedzieć. Na przykład pomysł na „Czynnik miłości” nosiłam w sobie od dawna, długo jednak nie znajdowałam nośnika. Dopiero kiedy pojawiła się moda na „Zmierzch” znalazłam odpowiednią historię, do której mogłam się odwołać, by uczynić problem bohaterów bardziej zrozumiałym. Dla odmiany pomysł na „Telefony do przyjaciela” przyśnił mi się, ale potrzebowałam pięciu lat by swój sen przełożyć z języka fantasy na język literatury obyczajowej. Owszem, mogłam napisać powieść fantasy o syrenach, ale zmierzenie się z czymś takim w realnych dekoracjach wydało mi się o wiele ciekawsze. Z pomysłami jest jak z nasionami. Czasem naprawdę nie mamy pojęcia, co z tego ziarenka wyrośnie, myślimy, że wysiewamy rzodkiewkę, a tymczasem wyrasta jarmuż albo maciejka. „Zadzwoń, kocham cię” początkowo miało być trochę inną historią, ale w trakcie zbierania materiału odkryłam ciekawszy trop i pozwoliłam mu się pociągnąć. – Akcja powieści rozgrywa się w lipcu. To czas wakacyjnych wyjazdów, którym zawsze towarzyszył dreszcz emocji. Do tej pory było to jednak pozytywne uczucie, tak odmienne od dzisiejszego lęku związanego z zamachami terrorystycznymi. Czy doświadczenie Weroniki powinno być dla młodych czytelników lekcją, przestrogą czy może czymś innym? – Raczej „czymś innym”, chociaż jeśli ktoś chce z tego wyciągnąć lekcję czy …
Wyświetlono 25% materiału - 248 słów. Całość materiału zawiera 994 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się