"MAGAZYN LITERACKI KSIĄŻKI"
nr 6/2010
Pismo istnieje na rynku od 1992 roku, wcześniej funkcjonowało pod tytułem "Magazyn Literacki". Dziś "Magazyn Literacki KSIĄŻKI" to profesjonalny miesięcznik poświęcony rynkowi wydawniczemu i księgarskiemu, skierowany do wszystkich miłośników książek, księgarzy, bibliotekarzy, wydawców i dystrybutorów książek. Co miesiąc "Magazyn" odnotowuje najistotniejsze wydarzenia branżowe, jest również cennym przewodnikiem po nowościach wydawniczych. W każdym numerze recenzujemy nowe tytuły, prezentujemy listę bestsellerów. Dużym zainteresowaniem Czytelników cieszą się publikowane na łamach miesięcznika wywiady.
Od 2004 roku nasza redakcja przyznaje Nagrody "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI".
Wydanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego
Wydanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego
W Numerze
Wtorek, 22 czerwca 2010
Ksiązki na lato- Temat numeru
Nim przejdziemy do prezentacji naszej subiektywnej propozycji wakacyjnych lektur warto zastanowić się, co zazwyczaj czyta się w czasie wakacji. Jeżeli przypomnimy sobie miejsca odpoczynku, kurorty, uzdrowiska, plaże, baseny, parki zdrojowe, a także środki komunikacji i przede wszystkim różnego rodzaju dworce — lotnicze, kolejowe, autobusowe czy morskie, jak też same samoloty, pociągi, autobusy czy statki, to odpowiedź jest prosta i nie wymaga żadnych kosztownych badań czytelnictwa. Gdy się po tych wszystkich miejscach rozejrzymy, nie tylko zresztą …
Wtorek, 22 czerwca 2010
Poruszyć wyobraźnię- Rozmowa numeru
Jadąc do ciebie, odtwarzałem w samochodzie szczególny audiobook – słuchowisko właściwie – dołączony do książki „Blondynka u szamana”… Chciałam, żeby czytelnik nie tylko mógł przeczytać o dżungli amazońskiej i zobaczyć ją na fotografiach, ale też usłyszeć, jak brzmi świt na Amazonce. Dlatego jest to płyta pełna głosów puszczy, które nagrałam w czasie podróży. A mój pierwszy prawdziwy audiobook ukazał się 26 maja nakładem Biblioteki Akustycznej – książka „Blondynka, jaguar i tajemnica Majów”, która właśnie została …
Wtorek, 22 czerwca 2010
Czego nas uczą wyroki?
Marek W. od 1999 roku, cały czas prowadząc własną działalność gospodarczą w zakresie reklamy, konsultingu i marketingu, współpracował na podstawie umowy zlecenia z Fabryką Kosmetyków P. S.A na stanowisku kierownika działu kreacji i marketingu, a w okresie kwiecień-lipiec 2000 r. na podstawie umowy o pracę. Marek W. nadzorował prace innych osób – grafików zatrudnionych w kierowanym przez niego dziale, stymulował pomysły marketingowe, reprezentował firmę na targach oraz utrzymywał kontakty z kierownikami innych działów. Zajmował się …
Wtorek, 22 czerwca 2010
Co czytają inni
Użalałem się już wiele razy na brak biografii wydawców czy twórców mediów. Pewnie niebawem pojawi się jakiś portret australijskiego magnata, który już przymierzał się do wejścia na polski rynek (i „wziął na wstrzymanie”, przyjrzawszy mu się bliżej), ale żal mi ogromnie, że nie możemy poczytać o ludziach, którzy budowali potęgę poszczególnych oficyn – Faber, Fischer, Strauss – czy gazet – Springer, Gessner, Hersant, Black, sam Pulitzer… Mógłbym ułożyć litanię nazwisk. Może to skaza mojego charakteru, …
Bestsellery Magazynu Literackiego KSIĄŻKI
1
"Berdo"
W powieści „Berdo” Remigiusz Mróz wysyła swojego komisarza Forsta w Bieszczady. Dobrze, że tam, a nie w Tatry, które mogły się już czytelnikom Mroza opatrzyć. A po co jeździć w Bieszczady? Już ze sześćdziesiąt lat …
2
"Chłopki. Opowieść o naszych babkach"
W „Chłopkach. Opowieści o naszych babkach” Joanny Kuciel-Frydryszak, traktujących o Polsce międzywojennej, czytamy: „Gdy poznajemy córkę gospodarza z sześciorgiem dzieci i trzema morgami, to już wiemy: cierpią głód. Ich gospodarstwo nazywane jest przez specjalistów od …
3
"Glukozowa rewolucja"
„Glukozowa rewolucja” Jessie Inchauspé, czyli pijcie ocet. Ale w miarę.