"MAGAZYN LITERACKI KSIĄŻKI"
nr 4/2013 dodatek turystyczny
Pismo istnieje na rynku od 1992 roku, wcześniej funkcjonowało pod tytułem "Magazyn Literacki". Dziś "Magazyn Literacki KSIĄŻKI" to profesjonalny miesięcznik poświęcony rynkowi wydawniczemu i księgarskiemu, skierowany do wszystkich miłośników książek, księgarzy, bibliotekarzy, wydawców i dystrybutorów książek. Co miesiąc "Magazyn" odnotowuje najistotniejsze wydarzenia branżowe, jest również cennym przewodnikiem po nowościach wydawniczych. W każdym numerze recenzujemy nowe tytuły, prezentujemy listę bestsellerów. Dużym zainteresowaniem Czytelników cieszą się publikowane na łamach miesięcznika wywiady. Od 2004 roku nasza redakcja przyznaje Nagrody "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI".

Wydanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego





W Numerze
Piątek, 10 maja 2013
Najlepsze publikacje turystyczne 2012 roku
Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” już po raz piąty przyznała doroczne Nagrody Magellana, wyróżnienia dla wydawców publikacji turystycznych i kartograficznych. I tym razem mamy również nadzieję, że tegoroczny werdykt jury będzie ważną informacją handlową dla dystrybutorów, a dla samych podróżujących gwarancją wysokiej turystycznej jakości. Spośród 53 tytułów nadesłanych przez 24 firmy wydawnicze podczas burzliwych obrad członków jury w składzie: Krzysztof Rąpała – przewodniczący jury, Piotr Dobrołęcki, Łukasz Gołębiewski, Barbara Hernas, Joanna Szyndler, Ewa Tenderenda-Ożóg i Dawid Zaraziński …
Piątek, 10 maja 2013
Rozmowa z Beatą Pawlikowską
– Ile dni w roku spędza pani w podróży? – To zależy. W tym roku spędziłam dwa miesiące w Ameryce Południowej i miesiąc w Polsce. Ale latem będzie odwrotnie, bo chcę napisać kolejną książkę z serii „W dżungli podświadomości”, a do tego potrzebny jest mi czas i spokój. 
Piątek, 10 maja 2013
Rynek książki turystycznej
Patrzę na nagłówki naszych raportów o książce turystycznej z ostatnich lat, są monotematyczne: „Było źle, jest gorzej” (2012), „Tu kryzys się nie skończył” (2011), „Fatalny rok” (2010), „Nadchodzą trudne czasy” (2009). Ostatni raz, kiedy cieszyliśmy się z dobrej koniunktury, to był rok 2008. Najgorsze jest to, że ów „Fatalny rok” z 2010 roku był i tak zdecydowanie lepszy niż to, co na rynku publikacji turystycznych dzieje się obecnie. W 2012 roku łączna wartość oferty turystycznej (mapy, …
Bestsellery Magazynu Literackiego KSIĄŻKI
1
"Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty"
James Clear
„Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty” Jamesa Cleara ubogacą Cię, Drogi Czytelniku, zapewnieniem, że: „Rezultaty są tym, co otrzymujesz. Procesy są tym, co robisz. Tożsamość jest tym, w co wierzysz”. W sumie: oczywista oczywistość.
2
"Zakręty życia. Rozmowy o miłości, depresji, nałogach i odnajdywaniu siebie"
Ewa Woydyłło
Książka „Zakręty życia. Rozmowy o miłości, depresji, nałogach i odnajdywaniu siebie” Ewy Woydyłło obfituje w niewesołe, niestety, konstatacje. Takie na przykład: „Żyjemy w kulturze, która jest zaprzeczeniem zdrowia psychicznego. Wymaga ono pogody ducha, pogoda ducha …
3
"Chłopki. Opowieść o naszych babkach"
Joanna Kuciel-Frydryszak
Zapis z książki „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” Joanny Kuciel-Frydryszak ukazujący dawne życie w podkarpackim Dzikowcu: „Córka wdowca spod Krakowa, urodzona w 1917 roku, jako nastolatka śpi w jednym łóżku z dwoma braćmi. »Ja w …