"MAGAZYN LITERACKI KSIĄŻKI"
nr 4/2013 dodatek turystyczny
Pismo istnieje na rynku od 1992 roku, wcześniej funkcjonowało pod tytułem "Magazyn Literacki". Dziś "Magazyn Literacki KSIĄŻKI" to profesjonalny miesięcznik poświęcony rynkowi wydawniczemu i księgarskiemu, skierowany do wszystkich miłośników książek, księgarzy, bibliotekarzy, wydawców i dystrybutorów książek. Co miesiąc "Magazyn" odnotowuje najistotniejsze wydarzenia branżowe, jest również cennym przewodnikiem po nowościach wydawniczych. W każdym numerze recenzujemy ok. 100 nowych tytułów, prezentujemy listę bestsellerów. Dużym zainteresowaniem Czytelników cieszą się publikowane na łamach miesięcznika wywiady. Od 2004 roku nasza redakcja przyznaje Nagrody "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI". Stale współpracują: Małgorzata Janina Berwid, Anna Czarnowska-Łabędzka, Janusz Drzewucki, Tomasz Gardziński, Łukasz Gołębiewski, Jarosław Górski, Joanna Habiera, Piotr Kitrasiewicz, Bogdan Klukowski, Tadeusz Lewandowski, Marek Ławrynowicz, Krzysztof Masłoń, Małgorzata Orlikowska, Urszula Pawlik, Bożena Rytel, Grzegorz Sowula, Paweł Waszczyk, Michał Zając, Tomasz Zapert
W Numerze
Piątek, 10 maja 2013
Najlepsze publikacje turystyczne 2012 roku
Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” już po raz piąty przyznała doroczne Nagrody Magellana, wyróżnienia dla wydawców publikacji turystycznych i kartograficznych. I tym razem mamy również nadzieję, że tegoroczny werdykt jury będzie ważną informacją handlową dla dystrybutorów, a dla samych podróżujących gwarancją wysokiej turystycznej jakości. Spośród 53 tytułów nadesłanych przez 24 firmy wydawnicze podczas burzliwych obrad członków jury w składzie: Krzysztof Rąpała – przewodniczący jury, Piotr Dobrołęcki, Łukasz Gołębiewski, Barbara Hernas, Joanna Szyndler, Ewa Tenderenda-Ożóg i Dawid Zaraziński …
Piątek, 10 maja 2013
Rozmowa z Beatą Pawlikowską
– Ile dni w roku spędza pani w podróży? – To zależy. W tym roku spędziłam dwa miesiące w Ameryce Południowej i miesiąc w Polsce. Ale latem będzie odwrotnie, bo chcę napisać kolejną książkę z serii „W dżungli podświadomości”, a do tego potrzebny jest mi czas i spokój. 
Piątek, 10 maja 2013
Rynek książki turystycznej
Patrzę na nagłówki naszych raportów o książce turystycznej z ostatnich lat, są monotematyczne: „Było źle, jest gorzej” (2012), „Tu kryzys się nie skończył” (2011), „Fatalny rok” (2010), „Nadchodzą trudne czasy” (2009). Ostatni raz, kiedy cieszyliśmy się z dobrej koniunktury, to był rok 2008. Najgorsze jest to, że ów „Fatalny rok” z 2010 roku był i tak zdecydowanie lepszy niż to, co na rynku publikacji turystycznych dzieje się obecnie. W 2012 roku łączna wartość oferty turystycznej (mapy, …
Bestsellery Magazynu Literackiego KSIĄŻKI
1
"Kicia Kocia i Nunuś. Jaka piękna zima!"
Anita Głowińska
Książeczka „Kicia Kocia i Nunuś. Jaka piękna zima!” Anity Głowińskiej pokazuje, jak piękna jest ta pora roku na wsi i w mieście, w lesie i parku – wszędzie. A jak wygląda za oknem? To już …
2
"„Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta!”"
Anita Głowińska
„Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta!” Anity Głowińskiej to w istocie jeszcze jeden kalendarz adwentowy. Fajniejszy niż inne, choć może mniej smaczny.
3
"It Starts with Us"
Colleen Hoover
Lektura „It Starts with Us” Colleen Hoover wskazuje na wyraźną potrzebę znalezienia nowego określenia dla literatury młodzieżowej. Wszelkie odniesienia do dawnych powieści nie mają najmniejszego sensu.