środa, 20 grudnia 2017
Co czytają inni
Kończy się już. Niewiele się wydarzyło – ani nowych przekładów, ani wznowień, ani ekranizacji przykuwających do ekranu. To, co obejrzałem ponownie, każe mi z przekonaniem twierdzić, że Conrad jest ponad możliwości dzisiejszych reżyserów, nie są w stanie zmierzyć się z jego twórczością. Wyjątkiem chlubnym jest „Apocalypse now”, niechlubnym – „Smuga cienia”, szybko zapomniana i rzadko dziś wspominana. Chyba wyrósł ponad nas. Organizujemy mu festiwal, przyznajemy nagrodę – a jednocześnie dopuszczamy prostaków „tłumaczących” jego przesłanie. Niby nic zaskakującego, przecież w sieci każdy może mówić  co chce o byle kim, ważnym czy nieważnym, sąsiedzie, który zabrał parkingowe miejsce i zajebiście o nobliście, który, kurwa, tak popierdala, że chuj. To nie moje słowa, to cytat (pewnie luźny, ale wierny) z wypowiedzi niejakiego …
Wyświetlono 25% materiału - 119 słów. Całość materiału zawiera 478 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?