środa, 28 sierpnia 2019
      W Muzeum Sportu i Turystyki – w przededniu inauguracji kolejnej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii w tenisie – zaprezentowano publikację Artura Rolaka „Skazany na Wimbledon” (Sine Qua Non). To trzecia książka w dorobku cenionego dziennikarza sportowego. Ten rozdział swej pisarskiej przygody rozpoczął od rozmów. Najpierw z Agnieszką Radwańską, a potem z Łukaszem Kubotem. Tym razem oferował czytelnikom wspomnienia ze swej bytności na londyńskiej trawie, którą odwiedza na przełomie czerwca i lipca od 27 sezonów. Autor odkurza ulubionych – tudzież zapamiętanych z rozmaitych przyczyn – zawodników, oprowadza po galerii dziennikarzy relacjonujących imprezę, ujawnia jej cymelia, opowiada okołokortowe dykteryjki, no i – rzecz jasna – pieczołowicie rekonstruuje pojedynki, najmocniej tkwiące mu w głowie. Rok 1995. Trzecia runda singla mężczyzn. „W piątym gemie drugiego seta, gdy po serwisie Jeffa Tarango został wywołany błąd, zawodnik zażądał od sędziego Bruno Rebeuha uznania, że to nie aut, lecz as. Arbiter podtrzymał wcześniejszą decyzję, wymiana zdań się przedłużała. Zatem publiczność zaczęła się niecierpliwić. Rebeuh również – ukarał tenisistę ostrzeżeniem za marnowanie czasu. To była iskra. Tarango zażądał przybycia supervisora, który oczywiście nie zmienił żadnej z decyzji stołkowego i nakazał wznowienie gry. Amerykanin odmówił, a po chwili, zwracając się do Rebeuha, wypalił: »Jesteś najbardziej skorumpowanym sędzią w tenisie!«. Supervisor ogłosił dyskwalifikację Tarango, ale to był dopiero początek przedstawienia. Na kort wkroczyła żona tenisisty, Benedicte, i dwukrotnie spoliczkowała sędziego! Dziennikarzom powiedziała później, że nie zrobiła niczego złego, bo Rebeuh po prostu »zasłużył sobie na tę lekcję«, natomiast zdyskwalifikowany, zapytany o reakcję żony, odparł spokojnie: »To Francuzka. Ciągle uczy się tej kultury«. Przed …
Wyświetlono 25% materiału - 256 słów. Całość materiału zawiera 1025 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się