środa, 20 grudnia 2017
Lektury przy stole
Sabrina Ghayour: Persiana tłum. Dorota Malina, Insignis Media, Kraków 2017, s. 240, ISBN 978-83-65743-27-5 Ależ ta książka kusi! Barwami, aromatami, aurą tajemniczości. Jest  zaproszeniem na wspaniałą ucztę, obiecuje prawdziwe rozkosze dla podniebienia. Bliski Wschód – tak od naszego kraju odległy, teraz dzięki Sabrinie Ghayour jest na wyciągnięcie ręki. Autorka o irańskich korzeniach przyznaje, że w jej rodzinie gotowanie traktowane było raczej jako przykry  obowiązek, warzyło się prosto i raczej monotonnie, aby nakarmić rodzinę. Gotować nauczyła się więc sama. Zaczęła eksperymentować w kuchni i odkryła, że karmienie innych sprawia jej radość, a przygotowanie dań, nie musi być niemiłą koniecznością. Teraz mieszka w Wielkiej Brytanii, uczy innych gotowania, jest uznaną ekspertką. W Polsce ukazała się dotychczas jej książka „Sirocco”. „Persiana” zawiera setkę przepisów inspirowanych kuchnią Bliskiego Wschodu. „Bez zadęcia, proste i pyszne potrawy – tak lubię jeść, tak lubię gotować” – pisze we wstępie autorka. W jej przepisach królują wonne przyprawy, takie jak kumin, cynamon, kurkuma, kardamon, szafran, mięta… Wśród wykorzystywanych składników najczęściej pojawiają się: oliwa, feta, jogurt, bakłażan, granaty, koperek, harissa, kiszone cytryny, a z mięs jagnięcina i drób. Czasem występują też niezwykłe dodatki jak płatki róży, sproszkowana limonka czy woda z kwiatów pomarańczy. Ale …
Wyświetlono 25% materiału - 194 słów. Całość materiału zawiera 777 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki