Wtorek, 17 grudnia 2013
Między wierszami
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru12/2013
Co dwie głowy to nie jedna – odpowiadano przed laty na pytanie, czemu milicjant chodzi z psem. O obecności czworonogów w życiu Pascala Brodnickiego, tudzież Karola Okrasy, nic mi nie wiadomo, toteż przypuszczam, że dwaj gastronomiczni wirtuozi zjednoczyli umysły ze zgoła innej przyczyny. Wyrażanej monetarnie. Wybór ich przepisów pt. „Pascal kontra Okrasa” wydano w rekordowym nakładzie 1 miliona egzemplarzy. Imprezę promującą poradnik – w warszawskiej Praskiej Drukarni – poprowadzili Agnieszka Szulim i Marcin Prokop. Dwa słowa o miejscu zdarzenia, bo jest ono kuriozalne. To otwarte postindustrialne wnętrza historycznej drukarni przy ul Mińskiej 65, urządzone w stylu przywołującym epokę, która – jak sądzę – nie powinna wyzwalać nostalgii. Czyż bowiem można odczuwać sentyment do eksponowanych w lokalu egzemplarzy „Głosu Pracy”, „Trybuny Mazowieckiej”, „Żołnierza Wolności” względnie „Trybuny Ludu”? Tudzież kelnerów i barmanów w socrealistycznych wdziankach rodem z „Gospod Ludowych”. Takim terminem określano za Bieruta nawet knajpę w hotelu „Bristol”, toteż starszy kelner, pamiętający jej międzywojenne czasy świetności, pytany – co poleca? – sugerował: – Udanie się do innego lokalu. Nie wiem, czy podobne dialogi usłyszymy w Praskiej Drukarni, gdyż …
Wyświetlono 25% materiału - 177 słów. Całość materiału zawiera 711 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się