Wtorek, 29 stycznia 2019
Za najbogatsze uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości
Obchodzona uroczyście przez ubiegły rok setna rocznica odzyskania naszej niepodległości przyniosła wiele publikacji przeznaczonych dla różnych kręgów odbiorców. Po przeanalizowaniu tej niezwykle bogatej oferty, jaka pojawiła się na rynku, redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” postanowiła uhonorować wydawnictwo Biały Kruk z Krakowa za całokształt rocznicowej oferty wydawniczej i ustanowiło Nagrodę Specjalną, której nadaliśmy nazwę „Ars et Patria”.       Listę okolicznościowych tytułów otwiera publikacja Władysława Baranowskiego i Artura Śliwińskiego zatytułowana „Nieznane rozmowy Józefa Piłsudskiego”, z kart której Marszałek przemawia wprost do czytelników. Spisano niewiele jego rozmów, jeszcze rzadziej były publikowane w formie książkowej, toteż nie są zbyt znane. Józef Piłsudski opowiadał w nich o sobie, o swoim życiu prywatnym, jak też o swoich poglądach na Rzeczpospolitą oraz Europę. Nieraz bywały bulwersujące, a często trafnie przewidywały rozwój sytuacji za lat kilka lub kilkanaście.   Prof. Wojciech Roszkowski nadał swojej książce tytuł „Mistrzowska gra Józefa Piłsudskiego”. Wprowadza w niej czytelnika obszernym wywodem w dzieje Polski, sięgając od wczesnego średniowiecza przez epoki potęgi Rzeczpospolitej Obojga Narodów po jej upadek i zmagania …
Wyświetlono 25% materiału - 167 słów. Całość materiału zawiera 671 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki