środa, 24 sierpnia 2016
Rozmowa z Jean-Philippe Arrou-Vignod, autorem 'Jaśków'
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru8/2016
- Pierwszą książkę napisał pan w wieku 27 lat i była to powieść dla dorosłych, po pięciu latach zaczął pan pisać dla młodzieży, co o tym zdecydowało? - Zaczynałem pisać już kiedy byłem mały, uważałem natomiast, że tak jak z każdą sztuką, pisanie doskonali się w miarę upływu lat, w miarę różnych prób. W związku z tym uznałem, że dopiero w tym wieku jestem gotowy do wystawienia mej pracy wydawcy i była to książka dla dorosłych. Później postanowiłem jednak napisać coś dla młodzieży i to było naprawdę coś, co sprawiło, że byłem szczęśliwy, bo mogłem odnaleźć świat mojej młodości, mojego dzieciństwa. - Uwolnił pan siebie? - Można tak powiedzieć. Dzięki literaturze młodzieżowej mogłem eksplorować różne obszary, które były trudno dostępne w ramach tego, co pisałem dla dorosłych. Na przykład, gdy piszę książki dla dzieci jest w nich dużo humoru. Natomiast powieści dla dorosłych …
Wyświetlono 25% materiału - 143 słów. Całość materiału zawiera 573 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki