Piątek, 29 września 2017
Rozmowa z Aleksandrą Plutą
– Czemu akurat Brazylia stała się polską ziemią obiecaną w Ameryce Południowej? – Bardzo duża fala emigracji zarobkowej, która miała miejsce w drugiej połowie XIX wieku, związana była w dużej mierze z działalnością władz brazylijskich, mającą na celu zasiedlenie i zagospodarowanie terenów na południu kraju. Podatnym gruntem na poszukiwania okazały się tereny Polski pod zaborami. Utrata niepodległości, liczne powstania i niestabilna sytuacja polityczno-ekonomiczna skłaniały Polaków do poszukiwania lepszych warunków bytowych. Łudzono ich obietnicami posiadania ziemi na własność. Bardzo często jednak na nowym lądzie wcale nie czekały na nich pola gotowe pod uprawę i przygotowane chałupy. Otrzymywali wprawdzie ziemię, często jednak była ona porośnięta tropikalnym lasem, który należało wykarczować. – Jakie regiony Kraju Kawy upodobała sobie Polonia i dlaczego? – Najliczniejsze skupiska Polonii brazylijskiej znajdują się …
Wyświetlono 25% materiału - 125 słów. Całość materiału zawiera 501 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się