Poniedziałek, 16 maja 2011
Autorski przegląd książek dla dzieci
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru5/2011
W tym miesiącu przegląd będzie bajkowy, będzie w nim też trochę horroru i trochę refleksji i zadumy na wyborem drogi w życiu. Bardzo lubię autorskie spotkania z dziećmi, szybko nawiązujemy kontakt i uciekamy w świat marzeń, tak odległy dla niektórych dorosłych. Ale grupa, z którą miałam spotkanie, była urocza! Mała dziewczynka podeszła do mnie i powiedziała: – A, wiesz, ja też jestem pisarką, napisałam bajkę o Królowej Muniów. – To ciekawe, masz pięć lat i umiesz pisać? – uśmiechnęłam się. – Nie wierzysz mi, a ja wymyśliłam bajkę jak miałam trzy latka, pewnego dnia obudziłam się i powiedziałam mojej mamie o Królowej Muniów. Mama to szybciutko zapisała i niedługo będzie książka. – Marysia była bardzo przejęta. Po spotkaniu poznałam mamę Marysi, Malwinę Prus-Zielińską, która potwierdziła opowieść córeczki. Książka za chwilę będzie w księgarniach, i warto do niej zajrzeć. Rozmowa z Marysią uświadomiła mi, że to dziecko żyje w świecie literatury od urodzenia. Jej język jest bardzo bogaty i ciekawy, ale to, co Marysia ma najlepszego w swoim młodym życiu, to mądrzy rodzice, którzy jej czytają, czytają i słuchają, gdy dziecko do nich mówi. „Królowa Muniów” Marysi i Malwiny Prus-Zielińskich to niesamowita historia o istotach, które mieszkały w starym dębie. Munie są złośliwe i bardzo kłótliwe, i dlatego opuszcza je Królowa. Jednak Munie przestaną istnieć bez Królowej, wpadają w popłoch, mają niewiele czasu, żeby przepowiednia nie spełniła …
Wyświetlono 25% materiału - 226 słów. Całość materiału zawiera 905 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się