Wtorek, 29 stycznia 2019
Rozmowa z Agnieszką Taborską, autorką książek „Włóczykij” i „Licho wie”
– Ostatnio wydałaś dwie książki: „Włóczykij” (Prószyński i S-ka) i „Licho wie” (Bosz), będące kontynuacją książki „Licho i inni”… – Mają dwie wspólne cechy. Mogą być czytane przez dzieci i przez dorosłych, i zilustrowali je wybitni artyści: Krystyna Lipka-Sztarbałło („Włóczykij”) i Lech Majewski („Licho wie”). „Włóczykij” to rozprawa o życiu z punktu widzenia bezpańskiego, ciekawskiego i ceniącego sobie wolność psa. „Licho wie” jest ciągiem dalszym „Licha i innych”. Tyle że tam bohaterami były różne stwory słowiańskiego folkloru, a tym razem całą scenę zagarnęły Licha, tym różniące się od swoich klasycznych wcieleń, że nie komplikują działań ludzkich, ale je wspomagają. Obok Lich rezydujących w konkretnych miejscach (Warszawskie, Krakowskie, Podhalańskie, Pomorskie…) mamy jakże ważne Licho Ekologiczne, Nocne, Urzędowe czy Meteorologiczne. Myślę, że ta lektura wyjaśnia wiele zagadek funkcjonowania naszego niedoskonałego świata. – Publikacje tematycznie się różnią, ale jak zwykle wplatasz w swoją twórczość wątki, które w pewien niezwykły sposób się łączą. Myślę o twoim charakterystycznym stylu. – Nie ucieknę od niego! W pisaniu i dla dorosłych, …
Wyświetlono 25% materiału - 164 słów. Całość materiału zawiera 659 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki