Piątek, 1 marca 2019
Rozmowa z Pawłem Beręsewiczem
– Czy jako chłopiec marzyłeś o zawodzie pisarza? – Jako chłopiec marzyłem o zawodzie piłkarza. Treningi, mecze, gole, puchary – tak sobie wyobrażałem swoje zawodowe życie. Jako Beręsinho, gwiazda Barcelony. Niestety nie poznano się na moim talencie, dlatego musiałem zadowolić się pisaniem. „Piłkarz” i „pisarz” to bardzo podobne słowa, więc w sumie nie jest tak źle. – Wybierając kierunek studiów, brałeś pod uwagę, że kiedyś będziesz tłumaczem ciekawych książek? – Studiowałem filologię angielską i chyba rzeczywiście wybierając ten kierunek, mgliście wyobrażałem sobie siebie jako tłumacza. Ale na studiach zainteresowała mnie wcale nie literatura, ale językoznawstwo, nauka o najgenialniejszym ludzkim wynalazku, czyli języku. Później cała moja zawodowa działalność w jakimś stopniu dotyczyła języka. Byłem nauczycielem angielskiego, pracowałem nad słownikami, tłumaczyłem książki, teraz także piszę. Nawet na spotkaniach autorskich głównie mielę językiem i ciągnę za języki. – …
Wyświetlono 25% materiału - 135 słów. Całość materiału zawiera 542 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się