Czwartek, 21 marca 2013
Co czytają inni
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru3/2013
Podziwiam ludzi, którzy potrafią panować nad swym czasem. Rachel Johnson podróżuje między Londynem a Somerset, gdzie rodzina ma dom, wychowuje trójkę dzieci, redaguje z sukcesem wiekowy miesięcznik „The Lady”, udziela się społecznie, bierze udział w imprezach charytatywnych, wspiera gdy trzeba brata Borisa, burmistrza Londynu, pojawia się w radiu i telewizji, pisze książki, które sprzedają się dobrze i dobrze o nich piszą krytycy. Nawet Bad Sex in Fiction Prize, jaką zdobyła w 2008 roku za „Shire Hell”, bynajmniej jej nie zaszkodziła. Jej najnowsza powieść, „Winter Games” (Fig Tree), jest relatywnie krótka – zaledwie 325 stron – ale wymagała niezłego researchu, jako że jej akcja dzieje się po części w przedwojennych Niemczech, w roku zimowych igrzysk olimpijskich organizowanych w Garmisch-Partenkirchen. Jasne, że autorka nie musiała sama grzebać w archiwach, ale z listy podziękowań widzę, że poświęciła wiele czasu na rozmowy, spotkania, odwiedziny, wyjazdy. Hmm. Zazdroszczę. Ale może nie ma czego – nadmiar obowiązków Rachel Johnson odbił się na książce. Pomysł był prosty i nośny: dwie angielskie dziewczyny z dobrych rodzin wyjeżdżają na kilka miesięcy do Monachium, gdzie mają poznać język, obyczaje, ludzi. Siedemdziesiąt lat później Francie, wnuczka jednej z nich próbuje pójść tropem …
Wyświetlono 25% materiału - 191 słów. Całość materiału zawiera 764 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się