Wtorek, 6 grudnia 2016
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru11/2016
Wpadły mi w oko teksty szwajcarskiego pisarza Roberta Walsera, krótkie komentarze i spostrzeżenia z pierwszych dwóch-trzech dekad ubiegłego wieku, pochodzące z różnych źródeł - a to z gazet, dla których Walser pisywał felietony, a to zanotowane na karteluszkach i marginesach, upchnięte w szufladach i niemal zapomniane. Amerykanie powoli odkrywający Szwajcara (do roku 2000 angielskie przekłady można było liczyć na palcach jednej ręki, honor ratowała filmowa adaptacja "Jakoba von Guntena" braci Quay z 1995 roku, nosząca mylący nieco tytuł "Institute Benjamenta") zebrali ponad 80 owych drobiazgów w troskliwie przygotowanym i graficznie zadbanym tomie z ilustracjami starszego brata Roberta, Karla, wydanym w tym roku w edycji New York Review Books.Pisane ładnym językiem, lekkie w czytaniu uwagi na temat otaczających nas - wciąż, czas nie robi różnicy - rzeczy i zachowań: coś …
Wyświetlono 25% materiału - 129 słów. Całość materiału zawiera 518 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się