Wtorek, 3 lipca 2018
Co czytają inni
To deklaracja Arnauda Nourry’ego, dyrektora generalnego Hachette Livre. Odpytywany w lutym tego roku przez indyjską platformę Scroll.in, zaczął się skarżyć na e-booki. Stagnacja ich sprzedaży oznacza, że nastąpił przesyt. „To durnota. Dokładnie to samo co druk, tyle że w wersji elektronicznej. Nie ma tu kreatywności, atrakcyjności, prawdziwych cyfrowych doznań”, obwieścił pan dyrektor. Wychodzi na to, że pomylił książkę z grą internetową, bo ta owszem, zapewnia przeżycia w wersji cyfrowej: można postrzelać, coś się rusza, coś hałasuje. A książka? Klikasz i przewijasz strony. To poniekąd nasza, wydawców, wina, kaja się pan dyrektor. Próbowaliśmy, mówi, jakieś aplikacje proponowaliśmy, strony internetowe, ale generalnie sprawę oceniając, nie wychodzi nam to w cyfrze. Nourry bronił wysokich cen książek elektronicznych, argumentując, że wydawcy nie powinni naśladować rynku muzycznego, bo to zniszczy całą książkową i …
Wyświetlono 25% materiału - 128 słów. Całość materiału zawiera 513 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki