Poniedziałek, 31 października 2022
Fraza słusznie obśmiana, ale wciąż aktualna, nówka sztuka, jak mawiają (czy jeszcze tak mawiają?) ludzie młodzi. Nie pamiętam już, kto pierwszy użył w publicznej, radiowej albo telewizyjnej debacie tych słów; osadziły wtedy owego rwącego się do głosu niecierpliwca, dziś nie reaguje się nawet na bardzo spersonalizowane „proszę o odrobinę kultury, panie ministrze”. Jedyny kontakt z telewizyjnymi debatami mam na wakacjach, gdy włączam hotelowy telewizor. Programy różnią się w zależności od kraju, na greckiej wyspie dostępne jest jedynie TVP Info, którego ani oglądać, ani słuchać, ani nawet czytać paskowo się nie da, propaganda przekazu to trucizna pure. Z perwersyjnie masochistycznym zaciekawieniem sprawdzam jednak, czy nie ma szans na pojawienie się choć odrobiny sensu – nie ma. Nawet, albo też zwłaszcza „dyskusje” prowadzone przez zaproszonych gości są pyskówkami z magla rodem, w których panowanie tracą najbardziej zahartowani dziennikarze (moderator zwraca się do zagłuszanego panelisty: „Proszę mówić do mnie, niech tamci się wygadają …
Wyświetlono 25% materiału - 145 słów. Całość materiału zawiera 582 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się