Wtorek, 24 października 2017
Sandrine Bonini: "Lotte piratka" tłum. Jakub Jedliński, Polarny Lis 2017, 33,90 zł, ISBN 978-83-946509-4-0 „Lotte piratka” to żywiołowa i barwna opowieść o dziewczynce mieszkającej na farmie w samym sercu afrykańskiej dżungli, pośród bezmiaru drzew i dzikich zwierząt. W towarzystwie najlepszego przyjaciela, tukana Igora, mała Lotta dzień po dniu odkrywa reguły rządzące dżunglą i jej mieszkańcami. Lotte nazywa siebie dzikuską, twierdzi, że najlepiej czuje się sama ze sobą, a do zabawy wystarczą jej drzewa, po których może się wspinać i zwierzęta, którym może wszystko opowiadać. I w żadnym razie nie potrzebuje wokół siebie innych dzieci. Jej idealną wizję świata burzy informacja, że farma, na której mieszka z rodzicami, zapełni się jeszcze jedną rodziną z chłopcem w wieku Lotte. Niezależna, samodzielna i odważna dzikuska postanawia się zbuntować. Wyrusza na samotną wyprawę w głąb dzikiej puszczy i postanawia już nie wracać… Jej zamiar nie do końca się powiedzie, ale z wyprawy powróci z zupełnie innym nastawieniem do świata i drugiego człowieka. Dynamiczna fabuła i niewielka ilość tekstu „Lotte piratki” zachęcają małych czytelników do samodzielnej lektury. Tym bardziej, że słowo pisane stanowi tu raczej komentarz do przepięknych, wielobarwnych, całostronicowych ilustracji spod kreski francuskiej rysowniczki i autorki komiksów, Audrey Spiry. Widzimy na nich całe bogactwo dżungli, soczystą zieleń drzew, mieniące się wszystkimi kolorami …
Wyświetlono 25% materiału - 208 słów. Całość materiału zawiera 834 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki