środa, 17 kwietnia 2019
      Kouam Tawa Tańcz, Córko Księżyca tłum. Katarzyna Skalska, Zakamarki, Poznań 2019, s. 44, 34,90 zł, ISBN 978-83-7776-164- „Córka Księżyca nie zawsze chodziła zgarbiona, podpierając się laską. Kiedyś była tancerką, najwspanialszą tancerką w wiosce, w której wiele lat temu przyszła na świat”. Poetycka opowieść kameruńskiego poety, dramaturga i autora książek dla dzieci Kouama Tawy to historia o wielkiej pasji, radości życia, ale i przemijaniu. Subtelnej historii towarzyszą dynamiczne, pełne żywych kolorów ilustracje francuskiego artysty Freda Socharda. Tym razem wydawnictwo Zakamarki nie zabiera czytelników do chłodnej Skandynawii, która jest tłem większości publikacji oficyny. Książka Tawy przenosi czytelnika prosto do afrykańskiej wioski. Od pierwszej strony towarzyszymy głównej bohaterce w podróży przez życie. Córka Księżyca zabiera nas do swojego afrykańskiego świata – tętniącego dźwiękami rytmicznych uderzeń bębnów, feerią barw etnicznych strojów i różnorodnych potraw. Przygarbiona i zmęczona życiem staruszka z pierwszej strony, na kolejnej staje się nowo narodzonym dzieckiem miejscowego bębniarza i afrykańskiej śpiewaczki. Narodziny w czasie pełni księżyca stają się pretekstem do nadania dziewczynce tytułowego …
Wyświetlono 25% materiału - 165 słów. Całość materiału zawiera 660 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się