Wtorek, 5 maja 2020
Susanna Isern:Idealna chwila il. Marco Somà, tłum. Tomasz Pindel, Toruń 2020, TAKO, s.28, ISBN 978-83-65480-52-1 Ilekroć biorę do ręki książkę z kolekcji OQO, uśmiech sam pojawia mi się na ustach. Kraina zwierząt i ich przygody to znakomita droga do pokazania małym czytelnikom świata wartości, takich jak odwaga, cierpliwość, wytrwałość czy chęć pomocy. Wśród autorów tej serii poczesne miejsce zajmuje Susanna Isern, z wykształcenia i zawodu psycholog. Oprócz tego naukowego fundamentu autorka ma nabyty kulturowo talent gawędziarski. Wynika to z faktu, że w Hiszpanii nadal żywa jest tradycja opowiadania, a cuentacuentos, czyli opowiadacze, są osobami znanymi i popularnymi. Ta umiejętność sprawia, że jej książki świetnie się czyta. Tradycją kolekcji jest, że opowiadania są ilustrowane przez artystów z całego świata, co czyni z serii produkt międzynarodowy. Takim artystą jest Marco Somà, włoski ilustrator, laureat bratysławskiego Biennale w 2013 roku;  jego prace wielokrotnie gościły na wystawie podczas targów w Bolonii, jest też nauczycielem akademickim i prowadzi zajęcia dla dzieci. Bohaterką opowiadania jest Wiewiórka; czytelnik poznaje ją w chwili, gdy otrzymuje ona tajemniczy …
Wyświetlono 25% materiału - 169 słów. Całość materiału zawiera 676 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się