Wtorek, 28 marca 2023
John Vaillant Tygrys. Na tropie rosyjskiej bestii tłum. Jan Rybicki Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2023, s. 392, 54,90 zł, ISBN 978-83-8191-623-3 Od brutalnego ataku rosyjskiej armii i wybuchu wojny w Ukrainie minął już ponad rok. Nic nie wskazuje, by koniec tego konfliktu jawił się gdzieś na horyzoncie i to pomimo gigantycznego bohaterstwa Ukraińców. Na gruncie książkowym oznacza to, że ogłoszony przez wielu polskich czytelników bojkot wszelkiej literatury pochodzącej z Rosji lub o niej opowiadającej potrwa jeszcze długo. Osobiście nie jestem człowiekiem, który chciałby banować jakiekolwiek książki. Rozumiem jednak punkt widzenia osób stojących na stanowisku, że każde dzieło kultury ukazujące Rosjan w pozytywnym świetle ma szkodliwy wpływ na sytuację naszych wschodnich sąsiadów. Z drugiej strony trudno mi się dziwić wydawnictwu Czarne, że zdecydowało się na wydanie reportażu „Tygrys. Na tropie rosyjskiej bestii” napisanego przez Johna Vaillanta. To po prostu fenomenalne i monumentalne w swoich zainteresowaniach dzieło. Nie jest to reportaż nowy (oryginalnie wydano go w 2010 roku), został napisany przez Amerykanina, a w dodatku skupia się głównie na wydarzeniach z lat dziewięćdziesiątych toczących się w tzw. Kraju Nadmorskim, czyli najdalej położonym na wschód wycinku rosyjskiego giganta. Wszystko to można potraktować jako okoliczności łagodzące dla wydania …
Wyświetlono 25% materiału - 181 słów. Całość materiału zawiera 725 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się