Wtorek, 25 maja 2021
Upadek jest formą lotu. Nie pomnę, komu jest przypisywana owa sentencja, lecz przyszła mi do głowy po lekturze – przerywanej, niestety, częstym spoglądaniem na cyferblat – najnowszej powieści Andrzeja Horubały, zatytułowanej „Wdowa smoleńska albo niefart” (Wydawnictwo Nowej Konfederacji). Być może rozczarowanie, potęgujące się we mnie ze strony na stronę, wynikło z nadmiernych oczekiwań. Wszak kolejne tomy publicystki tego autora, z którym miałem honor pracować w redakcji „Do Rzeczy”, pochłaniałem łapczywie i z niekłamaną ciekawością. I to nawet wówczas, kiedy nie podzielałem oceny wartościowanych przez niego przedstawień teatralnych (przeważnie jednak stanowiły dla mnie drogowskaz), filmów tudzież książek. Bo takowe formy dominowały w orbicie zainteresowań Horubały. Z ubolewaniem zatem przyjąłem jego decyzję o opuszczeniu tygodnika Lisickiego – jak widnieje nad tytułem periodyku. Przypuszczałem, że odejście właściciela jednego z flagowych piór gazety odbije się niekorzystnie na jej sprzedaży. Byłem też przekonany, że nagłaśniane medialnie – przez mainstream w szczególności – tej godnej pożałowania sytuacji powróci w prozie Horubały. Przecież swe poprzednie powieści – „Umoczeni” oraz „Przesilenie” – również popełnił, dyskontując …
Wyświetlono 25% materiału - 167 słów. Całość materiału zawiera 670 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się