środa, 28 sierpnia 2019
O walijskim miasteczku Hay-on-Wye pisałem już kiedyś, podziwiając hucpiarskie podejście Richarda Bootha, księgarza i bibliofila, który w 1977 roku ogłosił się władcą niezależnego królestwa, wywiesił flagę i zagrał specjalnie skomponowany hymn. Nikt tego nie wziął poważnie – „monarcha” na dzień proklamacji wybrał 1 kwietnia – ale Booth nic sobie z tego nie robił i konsekwentnie zamieniał mieścinę, której populacja nigdy nie przekroczyła 2000, w książkową stolicę Wielkiej Brytanii, a to dzięki powołanemu do życia festiwalowi. Mimo fatalnej nieraz pogody – w Walii deszcz potrafi lać całymi dniami, nawet tygodniami – na przełomie maja i czerwca do Hay przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy (!) gości z całego świata, by pobuszować po księgarniach i antykwariatach (w najlepszych latach było ich w miasteczku ponad cztery tuziny), przerzucać książki na specjalnie stawianych stoiskach, spotkać autorów i wydawców, posłuchać dyskusji, obejrzeć …
Wyświetlono 25% materiału - 134 słów. Całość materiału zawiera 538 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki