Wtorek, 28 listopada 2017
Co czytają inni
Odkąd pracuję w ZAiKS-ie, wyczulony jestem na kwestie naruszania praw autorskich, plagiatu, kopiowania, chomikowania i podobnych kradzieży. Bo nie czarujmy się – coś nam gryzoń udostępnia za friko, ale kreator pobranego pliku (nie używam określenia „autor”, to niesie inne konotacje) grosza za to nie dostaje. Chomik owszem, bo przecież musimy zapłacić za pobranie. Jak paser, który handluje  skradzionym dobrem. Prasa przynosi jednak zaskakujące informacje – niejaka Jill Bialosky, poetka i redaktorka działu poezji w amerykańskiej oficynie WW Norton, dopuściła się plagiatu w swym wspomnieniowym tomie „Poetry will save your life”. Kolega po piórze, poeta William Logan, który poddał dzieło nieco zbyt wnikliwej lekturze, obsmarował autorkę na łamach „Tourniquet Review”, czasopisma sieciowego, ale o odzewie na tyle  dużym, że temat podjęły media drukowane, w tym „New York Times”. Mr Logan zarzucił Ms Bialosky, że skopiowała „liczne fragmenty [tekstów z] Wikipedii i stron Fundacji Akademii Amerykańskich Poetów i Poezji” w swoich biograficznych szkicach wielu twórców, w …
Wyświetlono 25% materiału - 154 słów. Całość materiału zawiera 616 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki